1. Silah Eğitiminin amacı, önemi ve emniyet kurallarıyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

2. Güvenlik hizmeti görevini ifa eden kişilerin görevlerini yürütürken silah taşıma ve kullanmaları hususunda aşağıda ifade edilen bilgilerden hangisi yanlıştır?

3. Aşağıdakilerden hangisi silahın devir tesliminde uyulması gereken emniyet kurallarından biri değildir?

4. Poligonlarda; Hazırlık Hattı, Atış (Nişan) Hattı, Hedef Hattı ve Temizlik Hattı olmak üzere dört hat bulunmaktadır. Atış amiri tarafından atıcılara “Silah al şarjör tak” komutuyla şarjörün silaha takıldığı hat aşağıdakilerden hangisidir?

5. Poligonda atış yapacak atıcıların emniyetli bir şekilde atış yapabilmesi için, poligona kulvar (yol) sayısı kadar girmeleri ve silahlarını kulvara bıraktıktan sonra şarjörleriyle birlikte ….……. ……. yerlerini almaları gerekir. Yukarıda boş bırakılan yere gelebilecek en uygun ifade aşağıdakilerden hangisidir?

6. Atış sırasında fişek ateş almamışsa aşağıdakilerden hangisi yapılır?

7. Güvenlik görevlileri tarafından kapalı yerlerde CN ve CS gazlarının kullanılması ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?

8. MP-5 makinalı tabancasında kilitleme makaraları ile birlikte tam ateşleme anında mekanizmayı kilitleyen parçası aşağıdakilerden hangisidir?

9. Aşağıdakilerden hangisi şarjörü oluşturan parçalar arasında yer almaz?

10. 1945 yılında ülkemizde MKE kurumu tarafından seri şekilde imalatına başlanan, standart olarak 9mm ve 7,65 mm çaplarında kısa Browning tipi fişek kullanan, set adedi sağa döner 6 adet olan, yarı otomatik, çift hareketli ve 7 adet fişek kapasiteli şarjör ile beslenen silah aşağıdakilerden hangisidir?

1/3
00:00:00